Натоптиші і мозолі — в чому відмінності?

Натоптиші і мозолі — в чому відмінності?

dietsopa
Одна з основних причин виникнення мозолів і натоптишів — все та ж незручна, нефізіологічна взуття. Коли людина стоїть, на його п’яту припадає навантаження в порядку 80% його ваги, на носок — тільки близько 20%. Коли висота каблука перевищує 8 см, 80% ваги стають навантаженням на носок стопи і тільки 20% — на п’яту.

Кістки починають розповзатися в сторони, а шкіра «расплюсківается» тертям об підошву. Пошкоджується не тільки шкіра, але і підшкірні тканини. Організм намагається пристосуватися до стресової для нього ситуації. Тому шкіра починає ущільнюватися, щоб не порватися під такою серйозним навантаженням. Виникає ороговілі шкіра, яку ми і називаємо натоптишами.

Таким же шкідливим фактором, як високий каблук, є і вузький носок взуття. Він затискає пальці, механічно деформує поперечний звід стопи. Ще одна причина появи натоптишів — це плоскостопість.

Чим натоптиш відрізняється від мозолі, адже і те, і інше — освіти ороговілої шкіри? Натоптиші — це утворення без стержня. Вони можуть зберігатися на стопах роками. завдаючи сильного болю і печіння при ходьбі.

Клінічно натоптиші вдають із себе ущільнення ороговілої шкіри стопи, найчастіше не мають чітких обрисів. Вони не мають корінців і можуть лікуватися в домашніх умовах, вважає дерматолог Сергій Перов.

Мозолі на відміну від натоптишів невеликі за площею (до декількох міліметрів в діаметрі), мають чіткі обриси. Мозолі діляться на сухі і мокрі. Мокрі мозолі зазвичай кровоточать, з часом в них накопичується рідина. Їх лікування аналогічно лікуванню дрібних ранок. Крім того, виділяють мозолі плоскі і конусоподібні. Перші не завдають сильного болю, другі ж можуть конусом упиратися в навколишнє шкіру і при ходьбі заподіювати сильний біль.

Лікування мозолів досить складне. Для початку їх необхідно диференціювати з підошовними бородавками, що буває зробити досить важко. На відміну від мозолів, підошовні бородавки легко кровоточать при уколі голкою. На вершині бородавок є маленькі травмовані капіляри, мають вигляд чорних крапок.

Для профілактики мозолів і натоптишів насамперед усувають провокуючий фактор: правильно підбирають взуття, лікують цукровий діабет, патології внутрішніх органів, борються із зайвою вагою.

Для лікування мозолів і натоптишів в домашніх умовах найбільш поширений засіб — це мильно-содова ванночка. Доктор Перво радить використовувати рідке мило без добавок або навіть шматочок господарського мила і пів-пачки соди на відро теплої води. Ванночку потрібно проводити протягом 20-30 хвилин. Потім він рекомендує видалити ороговілий епідерміс. Потім на ніч, під пов’язку, накладають мазі з отшелушивающим ефектом — як правило, містять саліцилову кислоту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *